Ferenc pápa magyarországi apostoli útjának logója és mottója

Közreadta Kollár Csaba, szerda, 2023, március 1 - 13:33

Nemrég vált hivatalossá, hogy Ferenc pápa április 28. és 30. között Magyarországra látogat

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia egy másik közleményben üdvözölte a hírt, majd közzétették a látogatás részletes programját is, amelyet a Magyar Kurír is megosztott a honlapján.

2023. április 28., péntek

• 08.10: a pápa indulása repülővel a Róma–Fiumicino Nemzetközi Repülőtérről Budapestre.
  • 10.00: érkezés a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre.
  • 10.00: hivatalos fogadtatás.
  • 11.00: ünnepélyes fogadtatás a Sándor-palota előtti téren.
  • 11.30: udvariassági látogatás Novák Katalin köztársasági elnöknél a Sándor-palotában.
  • 11.55: találkozó Orbán Viktor miniszterelnökkel.
  • 12.20: találkozó az állami hatóságok, a társadalmi élet és a diplomáciai testület képviselőivel a Karmelita kolostor épületében, ahol a Szentatya beszédet mond.
  • 17.00: találkozó a püspökökkel, papokkal, diakónusokkal, szerzetesekkel, papnövendékekkel és lelkipásztori munkatársakkal a Szent István-bazilikában, ahol a pápa szintén beszédet mond.

2023. április 29., szombat

• 08.45: magánlátogatás a Vakok Boldog Batthyány-Strattmann László Otthonában Budapesten.
  • 10.15: találkozó szegényekkel és menekültekkel az Árpád-házi Szent Erzsébet-templomban. A Szentatya beszédet mond.
  • 16.30: találkozó fiatalokkal a Papp László Sportarénában. A Szentatya beszédet mond.
  • 18.00: magántalálkozó a Jézus Társasága tagjaival az Apostoli Nunciatúrán.

2023. április 30., vasárnap

• 09.30: szentmise a Kossuth Lajos téren, a Szentatya homíliája, Regina Caeli imádság.
  • 16.00: találkozó az egyetemi és kulturális élet képviselőivel a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karán, ahol Ferenc pápa beszédet is mond.
  • 17.30: az egyházfő hivatalos búcsúztatása a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
  • 18.00: indulás repülővel Rómába a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről.
  • 19.55: érkezés a Róma–Fiumicino Nemzetközi Repülőtérre.