1Úton Nemzetközi Zarándoklat a Mária-úton

Közreadta Dr. Kocsis András, kedd, 2017, augusztus 22 - 10:53

ZARÁNDOKOLJUNK IDÉN EGYÜTT A CSALÁDOKÉRT! 1 ÚTON zarándoklat IDÉN a GYERMEKET VÁRÓKÉRT a MÁRIA ÚTON: 2017.08.26.án--Jászfényszarui záró Szentmisével: este 6-kor, a Szentmisét bemutatja: Kiss Gábor, plébános. A kerékpáros zarándoklatot vezeti Kollár Csaba 8:00-i indulással a TEMPLOMtól. A gyalogos zarándoklatot vezeti: Nagyné Kiss Mária 13:oo-i indulással a TEMPLOMTÓL! Részvételi szándékát illetve az AGAPÉHOZ felajánlását KÉRJÜK, 08.24-ig MINDENKI JELEZZE dr. Kocsis Andrásnak privát üzenetbenen vagy: 06304083202-n ill. dr.kocsis@pr.hu! Mennyei Atyánk, akit a Biblia így nevez: Élet Barátja! A gyermeket várókért könyörgünk hozzád: fiatal házaspárokért, akiknek nagy vágya, hozzád kiáltó kérése a gyermek, gyermekekért, akik hatalmas örömmel fogadnának egy testvért, nagyszülőkért, akiknek az unokák bearanyoznák az életüket, szülőkért, akik egy gyermek örökbefogadására készülnek. Adj gyermekáldást a gyermeket váróknak! Add, hogy a gyermekeket nyitott szívvel, örömmel fogadják mindenütt a világon, mint a Te remekműveidet, mint az egyik legdrágább ajándékot, amit a Te kezedből kaphatunk. Add, hogy mi is az élet barátai legyünk! (Add, hogy a gyermekvárás ádventje a gyermek megérkezésének karácsonyi öröméhez vezessen!) Add, hogy minden gyermekben felismerjük a Te képmásodat! Add, hogy biztos kézzel, nagy szeretettel vezessük őket, a gyermekek pedig növekedjenek bölcsességben, élő hitben és a szív jóságában, Amen. A ZARÁNDOKLATON velünk együtt lépdelő Jézus csendben munkálkodik bennünk. Átformálja egész lényünket. Alig ismerünk magunkra, alig ismernek ránk. A cserfes, pörgős én elcsöndesedik és meghökken maga is, amikor rácsodálkozik „kincses igazi énjére”.Öröm tölti be a szívét,béke és megnyugvás. A hólyagos láb és fájó izmok ellenére repül a lélek. Lassacskán átragyog rajtunk Isten Fénye, mosolya. Figyelni kezdünk a bennünk zajló folyamatra,és így a kitágult, felszabadult lélek már észreveszi a másikat . Nemcsak önmaga körül forog. Megtapasztalja a „mi”élményét. Az összetartozást, a segítőkészséget,el tudja fogadni a feléje nyújtott kezet é mozdul az ő keze is a másik felé. Mint, ahogy egy bimbó rejti a virág csodáját, a lelkünk is kifeslik ebből a bezárt bimbó állapotból és tejes virágpompájában áll előttünk a megtisztult, átformált lélek. Hazatérve az otthon maradottak is ámulva figyelik e csodás átalakulást, újjászületést. A hernyóból – a csodaszép pillangóvá válást. Kindellmann Győző csodaszép meséjében olvastam.”Mégis szeret !” rebegi a hernyóból átalakult pillangó szárnyiban gyönyörködvén. Igen, szeret! MÉGIS szeret! Mindig szeret! Ő mindig szeret! A Teremtő mindig szeret Ő, aki életre hívott és azóta is éltet!A zarándoklás, a Mária-út i úton levés erre a nagy csodára ébreszt rá!! Induljunk hát együtt az Úrral, egymással az Úrhoz, és egymás felé is. Találkozzunk: 2017 augusztus 26.-án az 1 Úton Zarándoklaton: kerékpárosok: 8:oo ó. gyalogosok: 13:oo ó. ZÁRÓ SZENTMISE, agapé: 18:oo ó.

Dátum:
szombat, 2017, augusztus 26 - 08:0018:00
Helyszín:
Kerékpárral: Jászfényszaru, RK. Templomtól Kerekudvarig és vissza ill. gyalog: Jászfényszaru, RK. Templomtól Boldogig és vissza.